Blood on the dance floor
Bun venit! Daca sunteti fani Blood on the dance floor va asteptam sa va alaturati comunitatii!

Blood on the dance floor

AcasaPortalFAQInregistrareConectare
Bun venit la noi pe forum! Speram sa va distrati si sa fiti cat mai activi! ^_^

Distribuiţi | 

P.S.: Iubirea este un lucru frumos , aveti grija de ea^.^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: P.S.: Iubirea este un lucru frumos , aveti grija de ea^.^   Mar Iun 25, 2013 10:44 pm

Odata ce iubirea incepe sa se dezlantuie , nu o mai poti oprii . 

Pe la inceputul primaverii o fata isi luase adio de la viata . Toti erau tristi si tot odata dezamagiti de proasta alegere facuta de fata . Nimeni nu stia ce sau mai bine zis cine a reusit sa o faca sa decurga la acest lucru . A trecut o luna , au trecut doua , iar mama ei renuntase sa mai spere ca va afla de ce s-a sinucis . A decis sa plece in alta tara , ca sa uite de griji si sa inceapa o noua viata acolo . Toate erau pregatite pentru plecarea ei . Doar un singur lucru mai vroia si acela fiind, sa revada camera fetei. Pentru ultima data , urca spre camera fiicei sale , deschise usa , si se indrepta spre patul acesteia . Inca nu putea sa conceapa ca ea nu mai era printre cei vii . Isi aduse aminte , ca inainte sa moara , Eliza , caci asa o chema pe fata avea un jurnal . Cum putuse sa uite de el ? Se indrepta spre dulapul cu haine unde incepu' sa scotoceasca pana cand  gasi un caietel ordonat pe care scria " Jurnalul Elizei " . Stia ca nu era bine ce face, dar era in joc motivul pentru care lumina ochilor ei a incetat sa mai existe . 

Fara sa isi dea seama , din jurnal a iesit o hartie roz , frumos impaturita ce mirosea a trandafiri . Cu grija o desfacu' si incepu' sa citeasca.

Draga mama , familie , prieteni 

Nu vreau sa-l condamn pe el . El n-a facut decat sa-mi spuna adevarul in fata . Nu m-a iubit si nici nu ma va iubii vreodata . Nu vreau sa fiti tristi sau dezamagiti de mine . A fost alegerea mea sa fac acest lucru . Acum ... cand voi cititi acest lucru , vreau sa stiti ca eu sunt intr-un loc mai bun . Ma bucur ca am dus o viata asa de frumoasa si imi pare rau ca a trebuit sa se termine asa . Vreau sa stiti ca v-am iubit , va iubesc si va voi iubii mereu . Imi pare rau ca am fost o povara pentru voi . Acum vreau sa va spun ca trebuie sa-mi iau adio de la voi . Mama , spunei lui Andrei ca il iubesc din toata inima mea , inca il iubesc . Nu plangeti dupa mine , fiti fericiti.

Cu drag 
a voastra Eliza

Mama ei, cu lacrimi in ochi ia scrisoarea, o impatureste la loc si se indreapta catre Parcul Central unde se aflau prietenii Elizei ; toti cei care i-au fost mereu aproape. Le dadu' scrisoarea si incepu sa planga si mai tare de dorul fiicei sale. Acum stia cine era baiatul pentru care s-a sinucis. Era trista si nu putea sa mai gandeasca limpede. Printre prietenii fetei se afla si Andrei, care citise scrisoarea . Acum stia ca el e vinovatul si ii parea rau, dar era prea tarziu. 
          Asa se termina o poveste trista de dragoste. Stiu ca unii au trecut prin multe incercari in iubire. Dar ideea e ca trebuie sa ai speranta si sa nu-ti pierzi increderea in tine.

astept pareri
Sus In jos

P.S.: Iubirea este un lucru frumos , aveti grija de ea^.^
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Blood on the dance floor :: Sa discutam despre altceva :: Fan art :: Proza :: One shot-uri :: In desfasurare-
Mergi direct la: